- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- All In One Solar Street Light
All In One Solar Street Light
We are a leading Manufacturer of 20 watt all in one solar street light, 15 w all in one solar street light with complete pole set, 30w all in one solar street light with 75w solar module, imported all in one solar street light, 24w all in one solar street light with complete pole set and 9w solar led street light semi integrated light from Ghaziabad, India.
20 Watt All In One Solar Street Light
Product Price: Rs 7,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Acetex Solar |
| Certification | RoHS |
| Usage/Application | Solar |
| Input Voltage | 20W |
| Model Name/Number | SSP 20W |
| Series | Integrated |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White ( Warm+Cool) |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
15 W All In One Solar Street Light With Complete Pole Set
Product Price: Rs 7,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 10 h |
| IP Rating | IP65 |
| Primary Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
30w All In One Solar Street Light With 75w Solar Module
Product Price: Rs 8,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Light Output | 1200 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 10 h |
| IP Rating | IP65 |
| Wattage | 30 W |
| Solar Panel Power | 10 W |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Imported All in ONE Solar Street Light
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 10 h |
| IP Rating | IP66 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
24w All In One Solar Street Light With Complete Pole Set
Product Price: Rs 8,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 2400 lm |
| Solar Panel Power | 50 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 16 h |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
9W Solar LED Street Light Semi Integrated Light
Product Price: Rs 2,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 9 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 8 h |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
9 Watt Solar Led Street Light With Complete Set
Product Price: Rs 2,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 9 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 8 Ah |
| IP Rating | IP65 |
9 Watt Solar Led Street Light 50W Semi Integrated Solar Street light With Complete Set
Yes! I am InterestedRequest A Callback