- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Led Solar Street Light
Led Solar Street Light
Providing you the best range of 60 watt all in one solar street light, 12w all in one solar street light with 50w solar panel, 15w all in one solar led street light with 60w solar panel, 12 w complete solar light and solar street light pole with effective & timely delivery.
60 Watt All In One Solar Street Light
Product Price: Rs 18,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Acetex Solar Energy |
| Usage/Application | For Highways |
| Input Voltage | 60 Watt |
| Certification | RoHS |
| Model Name/Number | All In One 60 Watt |
| Series | Solar Lights |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
12w All In One Solar Street Light With 50w Solar Panel
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP66 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
15w All In One Solar Led Street Light With 60w Solar Panel
Product Price: Rs 6,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 8 Ah |
| Working Time | 10 h |
| IP Rating | IP66 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
12 W Complete Solar Light
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Solar Power | 75W |
| Brand | Acetex Solar |
| Usage/Application | Solar |
| Power Source | Solar |
| Load Power | 12W |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Solar Street Light Pole
Product Price: Rs 6,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Design Type | Modular |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Deal in | New |
| Type | Solar Street Light Pole |
Yes! I am InterestedRequest A Callback