- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Flood Light
Flood Light
Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer 30 watt dc led flood light, 100 watt led flood light in down chowk, 30 watt led flood light in down chowk, 150 watt led flood light in down chowk and flood lights.
30 Watt DC LED Flood Light
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 30 W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
100 Watt Led Flood Light In Down Chowk
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
30 Watt LED Flood Light In Down Chowk
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 30W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
150 Watt LED Flood Light In Down Chowk
Product Price: Rs 2,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 150W |
| Brand | Acetex |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Flood Lights
Product Price: Rs 5,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Light Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Solar Flood Light |
| Deal in | New |
| Packaging | Box |
Yes! I am InterestedRequest A Callback