- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Electric LED Street Light
Electric LED Street Light
Offering you a complete choice of products which include 30 w led street lights, 60 w led street light, 50 w led street light, cool white led street light, 12 w led street light and semi integrated solar street light.
30 W LED Street Lights
Product Price: Rs 800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Acetex Solar |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 30 W |
| Usage/Application | Streets |
| IP Rating | IP66 |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
60 W LED Street Light
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Acetex Solar |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 60 W |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50 W LED Street Light
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Acetex Solar |
| Body Material | Aluminium |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 100 W |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electric |
| Light Color | Cool White |
| Lighting Color | Pure White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cool White LED Street Light
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Acetex Solar |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 50 W |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
12 W LED Street Light
Product Price: Rs 550 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Acetex Solar |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 12 W |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Semi Integrated Solar Street Light
Product Price: Rs 3,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Brand | Acetex Solar |
| Power | 20 W |
| Usage/Application | Streets |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED Street Light
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 45 W |
| Usage/Application | Streets |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Acetex Solar |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
AC LED Street Light
Product Price: Rs 950 / PieceGet Best Price
Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 30 W |
| Usage/Application | Streets |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Acetex Solar |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED Street Light
Product Price: Rs 1,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 100 watt |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electricity |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Acetex Solar |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED Electric Street Light
Product Price: Rs 1,100 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Body Material | Metal |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | Acetex Solar Energy |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 30 W |
| Usage/Application | Streets |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Ac Led Street Light
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Lighting Color | Pure White |
| Input Voltage | 240 V |
| Power | 45 W |
| Usage/Application | Streets |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Acetex |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback