- Home
- »
- Our Product Range
- »
- LED Floodlight
LED Floodlight
Leading Manufacturer of led flood light, 100 w led floodlight, led floodlight light, 30watt led flood light in back chowk, 100 watt led flood light and 150 watt led flood light in back chowk from Ghaziabad.
Led Flood Light
Product Price: Rs 4,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Brand | Acetex Solar |
| Body Material | MS |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Power | 200 W |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
100 W LED Floodlight
Product Price: Rs 2,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Acetex Solar |
| Power | 100 W |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
LED Floodlight Light
Product Price: Rs 6,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Wattage | 200W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 120° |
200 watt highway light, Solar LED Street Light, LED Floodlight & Solar Street Light Manufacturer offered by Acetex Solar Energy from Ghaziabad, Uttar Pradesh, India.
PlacesYes! I am InterestedRequest A Callback
30watt LED Flood Light In Back Chowk
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 30W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
100 Watt LED Flood Light
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
150 Watt Led Flood Light In Back Chowk
Product Price: Rs 2,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 150W |
| Brand | Acetex Solar Energy |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP66 |
| Body Type | Slim |
| Beam Angle | 120° |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50 W LED Floodlight
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Acetex Solar |
| Power | 50 W |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
60 W LED Floodlight
Product Price: Rs 1,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Acetex Solar |
| Power | 60 W |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Electric LED Floodlight
Product Price: Rs 2,100 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Acetex Solar |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Power | 200 W |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Acetex Solar is one of the Leading Manufacturer and Supplier of LED light and Lighting Systems Accross PAN India.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
AC LED Floodlight
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Brand | Acetex Solar |
| Power | 50 W |
| Body Material | MS |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Waterproof LED Flood Light
Product Price: Rs 2,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 100W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
| Light Color | Cool White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50watt LED Flood Light In Down Chowk
Product Price: Rs 1,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
| IP Rating | IP65 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50 Watt LED Flood Light
Product Price: Rs 900 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 50W |
| Brand | Acetex |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Lens Type | Glass |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Solar Flood Light
Product Price: Rs 1,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 10 W |
| Light Output | 1000 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Body Material | Aluminium |
| Solar Panel Power | 20 W |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
30 W Solar LED Flood Light
Product Price: Rs 1,900 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Type | Integrated |
| Solar Power | 30 W |
| Brand | Acetex Solar |
| Body Material | MS |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power Source | Solar |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Solar LED Flood Light
Product Price: Rs 2,300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Solar Power | 50 W |
| Brand | Acetex Solar |
| Body Material | MS |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Power Source | Solar |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Led Flood Light
Product Price: Rs 2,200 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback