- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Solar Lighting System
Solar Lighting System
Offering you a complete choice of products which include 9w all in one solar light with complete pole set and solar lighting system.
9w All In One Solar Light With Complete Pole Set
Product Price: Rs 6,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Wattage | 9 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 10 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 10 h |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Solar Lighting System
Product Price: Rs 6,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Lighting Type | LED |
| Usage/Application | Home , Industrial |
| Warranty | 1 year |
| Country of Origin | Made in India |
| Deal in | New |
Acetex Solar is one of the Leading Manufacturer and Supplier of LED light and Lighting Systems Accross PAN India.
Yes! I am InterestedRequest A Callback